Yrd. Doç. Dr. Çağlayan Yağmur, Plastik ve Estetik Cerrah - Samsun
Menu

Yrd. Doç. Dr. Çağlayan Yağmur

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

 Yrd. Doç. Dr. Çağlayan Yağmur

Op. Dr. Çağlayan Yağmur

Estetik ve Plastik Cerrah

Plastik Cerrahide Avrupa Yeterlilik Belgesi

Plastik Cerrahide Avrupa Yeterlilik Belgesi

1976 yılında Kayseri’ de doğdum. 1994 yılında TED Kayseri Kolejinden mezun oldum. 1995 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde öğrenimime başladım. 2002 yılında mezun olarak Tıp Doktoru ünvanı aldım. 2003 yılında girdiğim TUS sınavı sonucunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimime başladım. Uzmanlık eğitimim esnasında iki ay süreyle Japonya’ nın başkenti Tokyo da bulunan Japon Tıp Okulu (Nippon Medical School) Plastik cerrahi bölümünde “Ciltte Aşırı Yara İzi Oluşumu (hipertrofik skarlar ve keloidler)” konusunda çalışmalarda bulundum. “Dermal Skarlaşma Modelinde Duyu Denervasyonunun Etkileri: Kantitatif Değerlendirmeler” isimli tezimi tamamlayıp 2009 yılında “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı” ünvanını kazandım.

2010 yılında Hakkari Asker Hastanesinde vatani görevimi yerine getirdim. 2011-2012 yıllarında Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde mecburi hizmetimi tamamladım. 2012 Kasım ayında gerekli sınavlarda başarı göstererek “Başasistan” ünvanını aldım. 2012-2014 yılları arasında Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde başasistan ve klinik sorumlusu olarak çalıştıktan sonra devlet hizmetinden ayrılarak 1 yılı aşkın süre özel sektörde faaliyet gösterdim. 2015 yılı Nisan ayından itibaren “Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı”nda “Yardımcı Doçent Doktor” olarak çalışmaktayım.

2009 yılından beri “Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Yeterlilik Kurulu” tarafından verilen “Yeterlik Belgesi” sahibiyim. 2010 yılından bu yana Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPCD) üyesiyim. 2013 yılından beri Avrupa Plastik Cerrahi yeterlik belgesi sahibiyim.  İyi derecede İngilizce bilmekteyim. Evliyim 2 kız çocuk babasıyım.