Yrd. Doç. Dr. Çağlayan Yağmur, Plastik ve Estetik Cerrah - Samsun
Menu

KOL SARKIKLIĞI ESTETİĞİ

Kilolu günleriniz kötü hatıralar bırakmasın

kol-estetigi

Kol Sarkıklığı

Kol sarkıklığı özellikle kol üst kısmında olduğunda genellikle kilo vermeye bağlıdır. Eğer hayatınızın bir döneminde aşırı kilolu olduysanız kollarınızda sarkıklık oluşma riski yüksek demektir.Kol sarkıklığı tedavisi için kol sarkıklığı estetiği yapılabilir. Kol derisi kilo alındığı zaman gerginleşir. Ancak bu kilolar verildiğinde eski şeklini almakta zorlanır ve sarkar. Sarkma genellikle kolların üst kısımlarında ve iç tarafta olur. Bu bölge dışında kolda sarkıklık çok nadirdir çünkü diğer bölgelerde deri ve deri altı dokuları alttaki kaslara çok sıkı bağlı ve bu sağlam bağlar sarkmayı engeller.

Kol sarkıklığı tedavisi biraz zordur çünkü sadece yağlar alınırsa derinin sarkıklığı artar. Bu bölge liposakşın için dikkatli olunması gereken yerlerden biridir. Bu nedenle doğrusu yağ dokusu ile birlikte derinin de çıkarılmasıdır. Böylece sarkıklık önlenir ama bu defa ameliyat sonucunda kol iç kısmında sevimsiz bir iz kalır. Böylece sarkık kol problemi iz ile yer değiştiriyor diyebilirim. Ancak kollarınız gerçekten çok sarkmış ise böyle bir izi kabul edilir bulabilirsiniz. Her ameliyat bir iz bırakır. Bu izin ne kadar kalacağı önceden bilinemez, test edilemez. Aynı hastanın farklı bölgelerinde de farklı oranda iz kalabilir.

Bu nedenle kol sarkıklığı durumunda gerçekten çok rahatsız edici ise hastanın kalacak izleri de göze alması durumunda kol sarkıklığı estetiği ya da kol germe ameliyatı yapılabilir.

Kol sarkıklığı çok aşırı değilse uygulanabilecek diğer bir metod da bolluğu koltkaltına doğru çekmektir. Ama bunda da kol çevresi çok daralmaz buna karşılık kol boyunca iz kalmaz sadece koltuk altında iz kalır.